Episodes

  • Sporto žvaigždes operuojantis Rimtautas Gudas: kaip išvengti gyvenimą keičiančių traumų?
    Mar 26 2025
    Prof. Rimtautas Gudas – žymiausias Lietuvos ortopedas-traumatologas arba stebukladarys, net po sudėtingiausių traumų sugrąžinantis sportininką į profesionalo kelią. Per daugiau nei 20 darbo metų profesorius atliko daugiau nei 10 tūkstančių operacijų, pacientų sąraše – profesionalūs krepšininkai ir kiti, šalį savo pergalėmis garsinantys, atletai. Po operacijų sportininkai į jį žiūri lyg į Dievą, laukdami verdikto, kad operacija buvo sėkminga. Vis dėlto prof. R. Gudas pripažįsta, kad ne visada operacinėje pavyksta viskas, kaip suplanuota. Taip pat profesorius atskleidžia, kad tenka būti ne tik chirurgu, bet ir psichologu, nes pacientams svarbu išgirsti optimistišką žinutę apie jų ateitį. Retas pagalvoja, kad ir pats chirurgas patiria didelę psichologinę įtampą ir spaudimą, o per itin didelį darbo krūvį tenka pamiršti asmeninį gyvenimą. Prof. R. Gudas atvirai pasakoja apie suvokimą, kad chirurgas nėra robotas, taip pat apie traumas, keičiančias gyvenimus, per anksti nutrūkusias garsiausių šalies sportininkų karjeras ir traumų prevencijos svarbą, nes šiandien tarp prof. R. Gudo pacientų ir vos 8–9 metų vaikai.
    Show more Show less
    41 mins
  • Nuo olimpinių prizininkų iki federacijos vadovų: irklavimo kanalai drebėdavo nuo mūsų
    Feb 26 2025
    Baidarininkai Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas 2016 m. Lietuvai padovanojo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzą ir taip savo karjeras apvertė aukštyn kojomis. Ankstyvame karjeros etape talentingi baidarininkai pasijuto nereikalingi ir pasitraukė iš didžiojo sporto. Po pertraukos keliskart pasitreniravę jie netikėtai laimėjo Lietuvos čempionatą, vėliau iškovojo du Europos čempionatų medalius, o vyšnia ant torto – olimpiniai medaliai. Po 8 metų nuo bronzinio triumfo Brazilijoje, praėjusį rugpjūtį, šie tituluoti sportininkai paskelbė apie karjeros pabaigas. Jie pripažįsta, kad pasitraukimas iš profesionalaus sporto suteikė ramybę. Vis dėlto svajonė likti prie savo sporto šakos paskatino juos dalyvauti Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos rinkimuose. Taip mūsų šalį savo pasiekimais garsinę baidarininkai atvertė naują gyvenimo puslapį – tapo federacijos vadovais. E. Ramanausko ir A. Lanko ilgametė partnerystė grįsta atvirumu, neretai virstančiu karštomis diskusijomis – tai padėjo ne tik siekti pergalių sporte, bet ir leidžia kelti aukštus tikslus naujose pareigose.
    Show more Show less
    42 mins
  • Piligriminį kelią įveikusi buriuotoja Viktorija Andrulytė: svarbiausia klausyti savo kūno
    Jan 22 2025
    Buriuotojai Viktorijai Andrulytei praėję olimpiniai metai paženklinti pirmuoju karjeros Europos čempionato medaliu ir banguotu pasirodymu Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Vėlyvą rudenį po intensyvaus ir varginančio laikotarpio geriausia Lietuvos buriuotoja leidosi į Šv. Jokūbo, vadinamąjį Camino de Santiago, kelią Ispanijoje. Piligriminė kelionė buvo reikalinga daugiau nei 20 metų besitęsiančiai sportinei karjerai apmąstyti ir išmokti įsiklausyti į savo kūną. Ant lagaminų didžiąją laiko dalį praleidžianti pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė pastaruoju metu sako jaučianti perdegimo simptomus, dėl to ryžosi ir kitiems pokyčiams – persikėlė gyventi į Klaipėdą ir bandys daugiau laiko praleisti gimtinėje.
    Show more Show less
    40 mins
  • Už svarbiausius gyvenimo metus dėkinga D. Banevič: džiaugiuosi, kad augu kaip asmenybė
    Dec 25 2024
    Dominika Banevič (B-Girl Nicka) 2024 m. vadina svarbiausiais gyvenimo metais. Septyniolikmetė įsirašė sidabro raidėmis į olimpinėse žaidynėse Paryžiuje debiutavusio breiko istoriją, o, baigiantis metams, savo kolekciją papildė ir planetos čempionato apdovanojimu. Megatalentas labiausiai džiaugiasi, kad su kolegomis įrodė, kad breikas vertas būti olimpinės šeimos dalimi. Metų sportininke išrinkta breiko šokėja pripažįsta, kad prieš pat olimpines žaidynes turėjo sunkų laikotarpį, kai pagalbos teko kreiptis ir į sporto psichologą. Sunkiomis gyvenimo akimirkomis olimpinės vicečempionės vedlys yra ir tikėjimas. Santykio su Dievu svarbą atskleidžianti D. Banevič yra dėkinga, kad yra ten, kur yra – apsupta mylimų žmonių ir kasdien auganti kaip asmenybė.
    Show more Show less
    40 mins
  • Paralimpinį finišą Paryžiuje pasiekęs maratonininkų duetas
    Nov 27 2024
    Maratonininkės Aušros Garunkšnytės kelias iki įgyvendintos paralimpinės svajonės buvo ilgas ir duobėtas. Debiutą Tokijo paralimpinėse žaidynėse iš pradžių aptemdė pandemija, o vėliau sugniuždė sudėtinga trauma. Gydantis ją, regėjimo negalią turinti mergina pyko ant viso pasaulio ir atsiribojo nuo aplinkinių. Vėliau A. Garunkšnytė tvirtai nusprendė imtis pokyčių – pradėjo treniruotis pas naują trenerį, o maratono distancijoje ją pradėjo lydėti vedlys Linas Mikalainis. Bėgimas su vedliu reikalauja itin didelio pasitikėjimo, o svarbiausia čia, pasak maratonininkės, psichologinė pagalba sunkiausiais varžybų momentais, kai kyla noras paleisti sportininkus jungiančią juostelę. Patirtis su vos 5 procentų vienos akies regėjimą turinčia A. Garunkšnyte vedliui L. Mikalainiui neįkainojama – jis ne tik turėjo garbės būti pirmosios Lietuvos maratonininkės moters, atstovavusios šaliai paralimpinėse žaidynėse, bendražygiu, bet kartu tapo ir geresniu žmogumi.
    Show more Show less
    39 mins
  • Permainų vėjai plaukikės Teterevkovos gyvenime: studentės duona ir naujas treneris
    Oct 30 2024
    Plaukikė Kotryna Teterevkova praėjusį sezoną gyveno ir treniravosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Atsidavimas ir sunkus darbas davė vaisių – 22-ejų metų sportininkė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kartu su Danu Rapšiu pasirodė sėkmingiausiai iš visų Lietuvos plaukikų – 200 metrų plaukimo krūtine finale iškovojo 5 vietą. Naująjį olimpinį ciklą Kotryna pradėjo permainomis – persikėlė į Kauną. Ji ne tik grįžo į studijas, bet ir pakeitė trenerį bei kartu treniruojasi su Rūta Meilutyte ir kitais geriausiais Lietuvos plaukikais. Talentingoji sportininkė sako neįsivaizduojanti gyvenimo be plaukimo ir nelygina savęs su garsiausiomis pasaulio plaukikėmis: einu savo kelią ir jis yra toks, koks turi būti. Dvejų olimpinių žaidynių dalyvei svarbiausia, kad kiekvienais metais auga ir tobulėja kaip asmenybė, o akys vis dar dega meile didžiausiai gyvenimo aistrai – plaukimui.
    Show more Show less
    37 mins
  • Paralimpietis Osvaldas Bareikis: negalvoju apie galbūt neišvengiamą aklųjų lazdelę ateity
    Sep 25 2024
    Pilnutėlę areną Paryžiuje nutildęs paralimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Osvaldas Bareikis dar kartą įrodė, kad gali įveikti net patį neparankiausią varžovą. Paralimpinių žaidynių kovoje dėl bronzos Lietuvos dziudo imtynininkas 1:0 palaužė iki šiol nenugalėtą šeimininkų atstovą. Antrose paralimpinėse žaidynėse iš eilės bronzos apdovanojimu pasipuošęs O. Bareikis nelygina Tokijuje ir Paryžiuje iškovotų medalių ir sako, kad jie abu labai vertingi ir iškovoti krauju. Ramybe dvelkiantis lietuvis didelių sportinės karjeros duobių išvengė, o minčių, kad dėl silpstančio regėjimo ateityje gali tekti naudotis aklųjų lazdele, neįsileidžia. Didžiausia O. Bareikio motyvacija – du sūnūs ir žmona. Dziudo imtynininkas juokauja, kad po kiekvieno sūnaus gimimu tarsi užkoduota ir sportinė sėkmė. Po pirmagimio atėjimo į šį pasaulį iškovotas pirmasis paralimpinis medalis Tokijuje, po antrojo sūnaus gimimo neilgai teko laukti ir antrojo bronzos medalio Paryžiuje. Ar bus trečiasis vaikas ir trečiasis paralimpinis apdovanojimas?
    Show more Show less
    39 mins
  • Olimpinių žaidynių prizininkė Viktorija Senkutė: irkluoju ne dėl medalių
    Aug 28 2024
    Neišpasakyto dydžio motyvacija ir kovingumu visą Lietuvą pakerėjusi irkluotoja Viktorija Senkutė pirmoji mūsų šalies olimpinėje komandoje iškovojo medalį Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse. Prieš kelerius metus į dviračių sportą išėjusi ir net apie karjeros pabaigą svarsčiusi V. Senkutė vis dar sunkiai suvokia, kad tapo pirmąja Lietuvos irkluotoja, laimėjusia prestižinės vienviečių valčių klasės olimpinį medalį. Ji sau ir visam pasauliui įrodė, kad negalima sportininkų sprausti į tam tikrus stereotipus – vos 170 cm ūgio irkluotoja Paryžiuje pademonstravo tvirtą charakterį ir išlaikė šaltą protą bei galingu finišu išplėšė bronzos medalį. Už šio apdovanojimo slepiasi daug išgyvenimų – net šiame sezone persekiojo įvairios negandos. Likus vos keliems mėnesiams iki olimpinių žaidynių, V. Senkutė net nežinojo, ar pavyks dalyvauti pasaulio taurės etape, kuriame buvo sprendžiama, kas olimpinių žaidynių moterų vienviečių valčių klasėje atstovaus Lietuvai.
    Show more Show less
    38 mins
adbl_web_global_use_to_activate_webcro768_stickypopup