• Profesorė Gražina Gudaitė apie autoritetus: brandžiam žmogui svarbu turėti nuolankumo
    Apr 28 2025
    Vienas iš dėsnių, kurį pastebi mokslininkai – kad kuo labiau žmogus maištauja prieš autoritetus, tuo labiau yra jų veikiamas. Apie autoritetus mūsų gyvenime – psichologė, jungiškosios krypties psichoanalitikė, Vilniaus universiteto profesorė Gražina Gudaitė.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    Show more Show less
    53 mins
  • Porų psichoterapeutė Virginija Mikėnienė: meilė yra varomoji jėga ir neapibrėžtumo metu
    Apr 21 2025
    Psichologai pastebi, kad dalis žmonių nenuspėjamos ateities laikais bijo rizikuoti kurti artimus ryšius, poros vengia planuoti, įsipareigoti. Tačiau porų psichoterapeutė Virginija Mikėnienė sako, kad būtent meilė gali būti stipri varomoji jėga nelengvais laikais. Kas padeda įveikti su santykiais susijusias baimes?

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    Show more Show less
    52 mins
  • Psichologas Mykolas Valainis: kartais „prašau“ sakome taip, kad kitas pasijaučia puolamas
    Apr 14 2025
    Psichologas, nesmurtinio bendravimo lektorius Mykolas Valainis dažnai konsultuoja žmones konfliktų sprendimo klausimais – nuo asmeninių santykių iki įtampų sveikatos įstaigose. Jis sako, kad kai bandome reikšti savo poreikius, būna, jog mūsų prašymą kitas supranta kaip puolimą. Nelengva po spygliuotomis kitų frazėmis pamatyti ir tikruosius kitų poreikius. Kaip mokomasi nesmurtinio bendravimo?

    Ved. Giedrė Čiužaitė.
    Show more Show less
    52 mins
  • Psichologas Viktoras Keturakis apie toksiškus santykius: nebijokime nustatyti ribas
    Apr 7 2025
    Nemalonūs žmonės ir santykiai šiais laikais dažnai apibūdinami vienu žodžiu: toksiški. Nuodingi. Internete gausu patarimų, kaip tokius atpažinti ir nuo jų atsitraukti.

    Psichologas-psichoterapeutas Viktoras Keturakis sako, kad išgirdus, jog kokį nors žmogų ar jo bendravimo būdą kitas pavadina toksišku, pirmiausia kyla abejonė, ar tikrai taip yra: juk mūsų santykiai turi daug veidų. Laidoje – apie juos ir ribų brėžimą susidūrus su išties piktavaliu elgesiu.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    Show more Show less
    52 mins
  • Psichologė Jurga Dapkevičienė: kai patiriame netektį, klausimas „kodėl“ niekur neveda
    54 mins
  • Psichologė Sigita Valevičienė apie šių laikų motinystę: gyvenimo patogumai turi savo kainą
    Mar 24 2025
    Psichologė, jungiškosios krypties psichoterapeutė Sigita Valevičienė du dešimtmečius domisi motinyste: mūsų kultūroje, gyvenime ir smegenyse. Šiai temai neseniai skyrė knygą „Motinystės šešėliai“. Į kokius klausimus svarbiausia atsakyti tapus mama, tėčiu arba stebintis šiuolaikine tėvyste iš šalies?

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    Show more Show less
    53 mins
  • Psichologė Aušra Kurienė: per daug skubame paauglius taisyti, svarbiau rodyti susidomėjimą
    Mar 17 2025
    Su viena garsiausių Lietuvoje psichologių-psichoterapeučių, knygos „Kaip užauginti žmogų“ autore Aušra Kuriene – apie paauglystę ir jos iššūkius. Kas slypi už daugelio įtampą keliančių situacijų ir kas padeda nepamiršti, kad paauglystė gali būti ne tik sunki, bet ir įdomi?

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    Show more Show less
    52 mins
  • Buvusi „Gelbėkit vaikus“ vadovė savanoriauja kalėjime: ten įvyksta stebuklų
    Mar 10 2025
    18 metų organizacijai „Gelbėkit vaikus“ vadovavusi Rasa Dičpetrienė smarkiai prisidėjo prie dviejų svarbių pokyčių Lietuvoje: čia nebeliko didelių vaikų namų ir įstatymu draudžiamas fizinis smurtas prieš vaikus. Dabar Rasa – geštalto terapijos praktikė ir savanoriauja įkalinimo įstaigose. „Ten sugrioviau visus įmanomus savo mitus“, – teigia pašnekovė.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    Show more Show less
    53 mins
adbl_web_global_use_to_activate_webcro768_stickypopup